27.04.2016 - „Niebieski Marsz”

autyzmZ okazji Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu nasza szkoła włączyła się w globalną akcję "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Dnia 27 kwietnia uczniowie klasy III a z wychowawcą Anną Ciszewską wzięli udział w Błękitnym Marszu "Blue Day Skarżysko-Kamienna". Dzieci z naszej szkoły wraz z przedstawicielami innych placówek oświatowowychowawczych przemaszerowały od ulicy Spacerowej, gdzie znajduje się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 do Miejskiego Centrum Kultury. Niebieskie akcenty wystroju uczestników marszu i niesione przez nich błękitne balony podkreślały solidarność z osobami z autyzmem. W MCK-u zaproszeni goście obejrzeli widowisko słowno-muzyczne, w którym wystąpiła młodzież z Gimnazjum Nr 2. Organizatorzy obchodów Dnia Autyzmu w podziękowaniu za włączenie się w tę akcję wręczyli przedstawicielom placówek oświatowo-wychowawczych pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Czytaj więcej TUTAJ - TUTAJ oraz TUTAJ