15.04.2016 - Zdarzyło się 1050 lat temu – Chrzest Polski

15.04.201615 kwietnia br. uczniowie klasy Ib i Ic uczestniczyli w zajęciach „Zdarzyło się 1050 lat temu – Chrzest Polski” przeprowadzonych przez p. Katarzynę Madejską. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania pierwszego historycznego władcy Polski tj. Mieszka Ii jego państwa. Dzieci dowiedziały się, w co wierzył mały Mieszko i dlaczego, gdy objął rządy w swym państwie zdecydował się na przyjęcie nowej religii- chrześcijaństwa. Pierwszaki podczas zajęć mięłymożliwość wykazania się zdobytą wiedzą. Rozwiązywałykrzyżówkę oraz przygotowane zadania. Wybrani uczniowie wcielili się w historyczne postacie: księcia Mieszka I, księżniczki Dobrawy, władcy CzechBolesława Srogiego oraz biskupa Jordana. Wspólnie odegrali scenę zaślubin książęcej pary oraz chrztu Mieszka I. Ta nietypowa lekcja historii bardzo się uczniom podobała.