06.04.2016 - Projekt ekologiczny- „Las pełen energii”

06.04.2016W dn.  06 i 07. 04.2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w realizacji projektu ekologicznego "LAS PEŁEN ENERGII". W akcji uczestniczyła klasa 6b i 5a z SP nr 8 w Skarżysku- Kamiennej oraz dzieci ze szkół w Kierzu Niedźwiedzim  i Skarżysku Kościelnym.O godzinie ósmej wyjechaliśmy autokarem, a po drodze do naszej grupy dołączyli przedstawiciele wymienionych placówek. W lesie  uczniowie otrzymali sprzęt,  potrzebny do pracy, a leśnicy zaprezentowali, jak należy sadzić młode roślinki. Wszyscy z  zapałem  zabrali się do dzieła.Po wykonaniu pierwszej partii organizatorzy-PGE w Skarżysku, zaprosili nas na słodki poczęstunek. Potem dokończyliśmy zadanie i  zapłonęło oczekiwane ognisko, przy którym  usmażyliśmy kiełbaski. Uczniowie otrzymali upominki, zaś opiekunowie grup, podziękowania dla szkół, których przedstawiciele wzięli udział w akcji.Po sympatycznym pobycie na łonie natury, wszyscy wrócili do swoich szkół. Cały projekt wraz z poczęstunkiem zorganizowała i sponsorowała PGE Dystrybucja w Skarżysku- Kamiennej.

Akcja „Las pełen energii” wpisuje się w realizowane przez Grupę PGE projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i adresowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych. Ma na celu budowę postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Biorą w niej udział uczniowie, którzy w ramach nauki szkolnej prowadzą również własne projekty ekologiczne. W ten sposób PGE wspólnie ze społecznościami lokalnymi przyczynia się do zapewnienia zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. Sadząc „lasy pełne energii”.