18.03.2016 - Dzień Patrona

18.03.201618 marca w SP nr8 obchodziliśmy Dzień Patrona. W uroczystości wystąpili głównieprzedstawiciele  klasy 6b, 5b oraz uczniowie l. 1b, przygotowani pod kierunkiem nauczycieli: Patrycji. Bugi, Moniki Kozery, Katarzyny Chwiećko i Haliny Wdowik. Po części oficjalnej, widzowie wysłuchali recytacji utworów poetyckich, obejrzeli scenkę dramową, dotyczącą życia i twórczości Stefana Żeromskiego oraz legendę, związaną z naszym regionem.W trakcie akademii uczniowie różnych klas śpiewali rytmiczne piosenki, zaś J. Kaczorek i E. Szczygieł zaprezentowały ciekawy i efektowny układ taneczny, który samodzielnie opracowały. Uczennice kl. IV: Weronika Stępień, Wiktoria Łuckiewicz,Tatiana Stando, Sara Dursun, Aleksandra Polewana uświetniły spotkanie skocznym  występem  w barwnych strojach. Dekorację przygotowały: Katarzyna Jagiełło, Joanna Plucner, Kamila Tusznio. Widzowie w skupieniu oglądali program, nagradzając aktorów brawami.