Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 09.02.2016 - Ogólnopolski Projekt Eko-Paka

09.02.2016 - Ogólnopolski Projekt Eko-Paka

09.02.2016 ekoW ubiegłym tygodniu uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach realizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach Ogólnopolskiego Projektu „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”. Tematyka warsztatów dotyczyła powstawania i wykorzystywania tworzyw sztucznych. Poprzez zabawę z wykorzystaniem klocków Lego, tangramów, kolorowanek z motywem mandali dzieci dowiedziały się, w jaki sposób oddziałujemy na środowisko produkując plastikowe opakowania i przedmioty. W trakcie zabawy masą plastyczną odzwierciedlały proces powstawania plastikowych zabawek. Na koniec zastanawiały się jak zaradzić temu, żeby nie niszczyć środowiska naturalnego. Wniosek był jeden – segregować odpady i powtórnie wykorzystywać tworzywa sztuczne. Warsztaty dostarczyły wiele atrakcji i uświadomiły dzieciom potrzebę ochrony zasobów naturalnych.