08.04.2016 - Program- Trzymaj formę - Dzień witamin w świetlicy szkolnej

08.04.2016W piątek 8 kwietnia 2016r. wychowawcy świetlicy szkolnej i środowiskowej, P. Agnieszka Drabik, P. Joanna Plucner i P. Ewa Suska przygotowały dla swoich podopiecznych „Dzień witamin”w ramach programu Trzymaj formę. Rozpoczął się on pogadanką nt. odpowiedniego, zdrowego odżywiania. Nauczycielki przedstawiły dzieciom piramidę żywieniową, wyjaśniły, które produkty powinny stanowić podstawę odżywiania , wytłumaczyły co są witaminy, w jakich produktach się znajdują i jak ważną rolę pełnią w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Następnie dzieci po umyciu rączek, zaczęły przygotowywać witaminowe przekąski z owoców i warzyw. Uczniowie bardzo chętnie, z pomocą wychowawców, zrobili kolorowe, zdrowe i smaczne sałatki. Nasz „Dzień witamin” zakończył się wspólną konsumpcją przygotowanych przez małych kucharzy przekąsek.