10.03.2016 - Wizyta przyszłych pierwszaków

10.03.2016W dniu 10 marca 2016r. odbyło się spotkanie przedszkolaków i ich rodziców z Dyrekcją  i Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 8. Podczas spotkania pani dyrektor Grażyna Jurowska poinformowała rodziców o możliwości zapisania dziecka do klasy pierwszej oraz przedstawiła bazę lokalową szkoły. Następnie pani psycholog  Małgorzata Urynek przedstawiła prelekcje na temat  adaptacji sześciolatka w szkole. Podczas gdy rodzice uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem, mali goście zwiedzali szkołę. Mieli możliwość odwiedzenia sallekcyjnych, w których uczą się ich starsi koledzy. Przedszkolaki podziwiały prace wykonane przez pierwszoklasistów na konkurs„Eko –bajduś”- postać z bajki wykonana z surowców wtórnych, grały na instrumentach perkusyjnych, śpiewały piosenkę, poznawały ciekawe pomoce dydaktyczne, bawiły się leniwymi ósemkami, zapoznały się z pacynkami, które pomagają dzieciom w nauce języka angielskiego oraz obejrzały teatrzyk pt. „ Królestwo Ósmej Tajemnicy”. Dzieciom bardzo podobała się sala komputerowa, gdzie mogły samodzielnie wykonywać ćwiczenia edukacyjne na komputerze. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały słodkie upominki oraz piękne papierowe tulipany wykonane przez dzieci z klasy trzeciej. Małym gościom bardzo spodobała się ich przyszła szkoła.