Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 19.03.2016 - Rajd wiosenny

19.03.2016 - Rajd wiosenny

19.03.2016Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie wiosennym zorganizowanym przez skarżyski PTTK. Trasa rajdu wiodła od Suchedniowa do Rejowa wzdłuż rzeki Kamionki i liczyła 8 km. Pogoda sprzyjała naszej wędrówce, po drodze obserwowaliśmy pierwsze oznaki wiosny, nieśmiało zakwitające przylaszczki i małą gałązkę wawrzynka wilcze łyko. Swoją działalność rozpoczęły też bobry, czego oznakami były pościnane drzewa. Rajd zakończył się ogniskiem, przy którym piekliśmy kiełbaski i słuchaliśmy opowieści pana Zajączkowskiego na temat dawnego hutnictwa na Rejowie. Zadowoleni wróciliśmy do domów. Zachęcamy społeczność szkolną do udziału w następnym rajdzie, który odbędzie się w czerwcu. Więcej informacji u P. J. Chojnackiej i P. D. Czerwińskiej.