Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 19.02.2016 - Uśmiech dziecka

19.02.2016 - Uśmiech dziecka

19.02.2016Realizując założenia Klubu Wiewiórka oraz programu profilaktycznego, w którym uczestniczy szkoła, a którego organizatorem jest Eurocentrum w Skarżysku-Kamiennej,  uczniowie wszystkich klas młodszych spotkali się z pracownikiem medycznym w gabinecie stomatologicznym. Pani wyjaśniła dzieciom jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Pokazała prawidłowy sposób mycia zębów wykorzystując do tego model szczęki. Uczniowie mieli możliwość poznać narzędzia jakich używa lekarz stomatolog, a także bez stresu posiedzieli na specjalistycznym fotelu. Wizyta zakończyła się wręczeniem dzieciom dyplomów Dzielny Pacjent oraz zdrowych jabłuszek. Dzieci wyszły z gabinetu bardzo zadowolone i miejmy nadzieję, że nie będą bały się wizyty u stomatologa.