01.03.2016 - Wyjście kl. 1-3 do Teatru

01.03.20161 marca klasy 1 - 3 wybrały  się do Miejskiego Centrum Kultury na spektakl „Jak Rumcajs Cypiska uratował” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im A. Mickiewicza we Wrocławiu. Aktorzy przypomnieli młodym widzom jedną z bajek dzieciństwa rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są  nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne. Dzieci przeniosły się w głąb Rzacholeckiego Lasu, poznały rodzinę Rumcajsa, leśne zwierzęta, królową pająków i Księcia Pana. Z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów – mądrej Hanki i odważnego Rumcajsa, którzy poszukiwali i uwolnili porwanego Cypiska. Uczniowie mieli okazję podziwiać nie tylko grę aktorów i ich ciekawe przebrania, ale również mogli zobaczyć kukiełki. Teatrzyk bardzo się podobał młodym widzom, którzy gromkimi brawami nagrodzili prace aktorów.