Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 09.02.2016 - Dzień Bezpiecznego Internetu

09.02.2016 - Dzień Bezpiecznego Internetu

butto DBI 2016Po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczyła dziś, 9 lutego, w międzynarodowej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku obchodzony był pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. W związku z tym na terenie naszej szkoły zostały wykonane gazetki ścienne poświęcone bezpieczeństwu w Internecie oraz przeprowadzone konkursy, m.in. konkurs na odszukiwanie hasła przewodniego tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu. Zadaniem uczniów było odszukiwanie na terenie szkoły ukrytych liter, z których później należało ułożyć hasło. Za każdą znalezioną literkę uczniowie otrzymywali pyszne ciasteczka, które upiekła uczennica klasy 5a – Weronika Jabłucka. Wszyscy świetnię się bawili. Na zakończenie wręczono nagrody i wykonano pamiątkowe zdjęcia. Największą ilość literek odnaleźli uczniowie z klasy czwartej: Jakub Berus, Mateusz Pawlaczek, Dawid Wijas. Hasło przewodnie odgadły uczennice z klasy 5a: Aleksandra Telka i Aleksandra Zawadzka. Program szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznegi Internetu przygotowały: p.Sylwia Kisiel i p.Kamila Tusznio.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
800x300 PNG