14.01.2016 - Sztuka iluzji

14.01.201614 stycznia w naszej szkole odbył się niezwykły pokaz iluzji w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy Aleksandra Tkacza, który jest autorem książki „Tajemnice iluzji”, laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji. Podczas spektaklu zobaczyliśmy m.in.: jak unosi się w powietrzu stolika iluzjonisty, a następnie jeden z wybranych uczniów został zaczarowany w królika. Pan Iluzjonista wyczarował również z papierków po cukierkach prawdziwe pieniądze. Zobaczyliśmy także jak można w bardzo interesujący sposób odczytać myśli kogoś z publiczności. Na przykładzie iluzji optycznej mogliśmy zobaczyć jak komuś „znika” głowa, (która później wróciła na swoje miejsce). Pan Aleksander otworzył przed nami największą tajemnicę egipskich faraonów na przykładzie iluzji optycznej, wszyscy na sali doświadczyli jak odbiera nasz mózg to, co widzą oczy i dowiedzieliśmy się czym jest iluzja. Na naszych oczach „przecięto” Panią Renatę, nauczyciela plastyki, na pół, na szczęście wyszła z tego cało :). W trakcie pokazu poznaliśmy niektóre tajemnice iluzji matematycznych, optycznych, a także scenicznych. Każdy po pokazie może zadziwić umiejętnościami iluzjonistycznymi swoich przyjaciół, rodziców, nauczycieli.