08.12.2015 - Spotkanie pierwszaków w Eurocentrum ze stomatologiem

08.12.2015 zeby8 grudnia 2015 roku pierwszoklasistów z naszej szkoły odwiedziła pani Kasia, asystentka stomatologa, która opowiedziała, co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów, kiedy odwiedzić gabinet stomatologiczny i dlaczego nie należy bać się dentysty. Pani Kasia pokazała dzieciom model uzębienia, na którym zademonstrowała dokładny sposób czyszczenia zębów, dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli film animowany pt „Doktor Ząbek”. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali miesięczne kalendarze, w których mogą zaznaczać  codzienne mycie zębów. Jeśli dzieci wypełnią kalendarz w ciągu miesiąca mogą przyjść z rodzicami na bezpłatny przegląd zębów do gabinetu stomatologicznego , który mieści się w „Eurocentrum”. Najbardziej aktywni uczniowie w nagrodę otrzymali kolorowe naklejki. Dzieci za cenne wiadomości oraz miłe spotkanie podziękowały pani oklaskami. Zabiegi higieniczne to sprawa dla dorosłych całkiem zwyczajna, ale dla młodego człowieka to szereg trudności do pokonania i wyuczenia. Dbałość o higienę osobistą, profilaktyka chorób oraz czystość jamy ustnej to tematy do których należy wracać bardzo często aby wyrobić u dzieci prawidłowe nawyki. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z pierwszoklasistów nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.