30.11.2015 - Ogólnopolska Kampania Uwaga Nadwaga

30.11.2015 uwagaW naszej szkole badania przesiewowe prowadzone pod kątem masy ciała wykazują, że problem ten również występuje. Dlatego też Szkoła Podstawowa nr 8 w Skarżysku przyłączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji "Uwaga Nadwaga". Całą akcję na terenie szkoły koordynowała P. Jolanta Chojnacka. Nadmierna masa ciała u dzieci wpływa niekorzystnie na stan zdrowia, wygląd i samopoczucie, dlatego we wszystkich klasach od pierwszej do szóstej zostały przeprowadzone zajęcia z udziałem dietetyka z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE w Skarżysku-Kamiennej. Wykwalifikowany Specjalista ds. żywienia przekazał uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowego komponowania jadłospisu oraz negatywnego wpływu nadwagi na zdrowie młodego organizmu. Starał się w jak najlepszy sposób uświadomić młodym słuchaczom wagę problemu oraz sposób radzenia sobie z nim. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach dzieląc się swoimi wiadomościami i obserwacjami na temat żywienia. Aby jeszcze bardziej urozmaicić zajęcia i łatwiej trafić do umysłów młodych ludzi każdy uczeń otrzymał kolorową planszę z produktami, które należy spożywać i z tymi, których należy unikać. Uczniowie szczególnie zainteresowani kwestią zdrowego odżywiania się otrzymali zaproszenia na bezpłatne konsultacje z dietetykiem w siedzibie Natur House. Ogólnopolska Kampania Uwaga Nadwaga, pierwszy raz zorganizowana została jesienią 2012 roku i od razu odniosła ogromny sukces! W tym roku rusza już po raz czwarty. W tegorocznej odsłonie kampanii chcemy zwrócić uwagę na problem nieprawidłowego sposobu odżywiania, jaki stosujemy i utrwalamy w naszych rodzinach i jego wpływu na nasze zdrowie i życie. Akcja trwa w dniach 14 września – 30 listopada. Więcej na temat przeprowadzonej akcji w zakładce Projekty EFS i edukacyjne.