^ w górę

Szkoła Podstawowa nr 8

ul. Podjazdowa 21, 26-110 Skarżysko-Kamienna, tel. 41 251 24 22


15.12.2015 - Jasełka w kl. 1-3

15.12.2015Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt 15 grudnia 2015 roku uczniowie klasy II b przygotowali przedstawienie jasełkowe, które przybliżyło wszystkim atmosferę tego szczęśliwego okresu. Nad całością czuwała wychowawczyni Anna Sieniawska, która przygotowała dzieci. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli trzej królowie i złożyli dziecięciu pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, oraz aniołów przeplatana była kolędami
i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów umożliwiło im zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń. Pani Dyrektor Grażyna Jurowska złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i zaprosiła do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób świątecznych, podczas którego można było zakupić wykonane przez uczniów i rodziców stroiki świąteczne.
Jasełka przygotowane przez kl. 2b, można będzie obejrzeć 17 stycznia 2016 r. w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP po mszy o godz. 10:30. Serdecznie zapraszamy. 


do obejrzenia zdjec w gore