16.11.2015 - Lekcja w Bibliotece

16.11.201516 listopada klasa Vb wraz z wychowawcą -p. Moniką Kozerą uczestniczyła w lekcji zorganizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku- Kamiennej. Zajęcia przygotowała Pani Anna Czajkowska. Dotyczyły one typów słowników i encyklopedii. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się dokładniejszej budowie powyższych pozycji, wyszukiwania wskazanych haseł. Chętnie wykonywali polecenia i zadania stawiane przez prowadzącą. Wykazali się dużą aktywnością. Poznali także znaczenia wielu związków frazeologicznych. Ćwiczenia przygotowane przez Panią Annę Czajkowską wzbudzały entuzjazm uczniów i zachęcały do pracy ze słownikami językowymi i tematycznymi. Lekcja była wspaniałą okazją do propagowania czytelnictwa wśród uczniów oraz poszerzenia wiedzy i zasobu słownictwa.