10.11.2015 - Rocznica odzyskania Niepodległości

10.11.201510 listopada odbył się apel z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 2 B i 5 B oraz wychowawców: p. Monikę Kozerę, p. Barbarę Sieniawską oraz p. Joannę Plucner. Zaprezentowany montaż słowno- muzyczny przypomniał społeczności szkolnej dzieje naszego kraju, długą i krwawą drogę do jego niepodległości. Przepełniony był również wierszami i pieśniami o tematyce patriotycznej. Recytatorzy w wymowny sposób oddali trwogę, lęk przed wrogiem i chęć walki, które towarzyszyły naszym rodakom w przeszłości.  Program został wzbogacony występem uczennicy Weroniki Tuśnio z klasy 6A, która wykonała utwór pt. „Niepodległość”. Podczas apelu uczniowie obejrzeli także dwa krótkie filmy animowane, przedstawiające historię Polski oraz zmiany granic naszego państwa na przestrzeni wieków. Celem uroczystości było upamiętnienie Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej i kształtowanie prawidłowych postaw wobec Ojczyzny.