30.10.2015 - Dzień Wszystkich Świętych

30.10.2015Święto Zmarłych to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich, ale również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze pod pomnikiem por. Mieczysława Sasala, który znajduje się na terenie naszej szkoły. Następnie udali się pod pomnik znajdujący się w dzielnicy Posadaj. Jest on poświęcony żołnierzom Armii Krajowej, zamordowanym przez okupanta hitlerowskiego. Żołnierze Ci w latach 1942- 1944 produkowali amunicję dla oddziałów AK okręgu ,,JODŁA”. Klasy 3, udały się pod pomnik poświęcony pamięci skarżyskich Żydów wymordowanych w czasie II wojny światowej. Pod pomnikami zapalono znicze oraz minutą ciszy oddano hołd poległym.