23.10.2015 - Pasowanie klas pierwszych

23.10.201523 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie – panie: Edytę Sieczkę, Katarzynę Chwiećko i Katarzynę Madejską. Na uroczystości nie zabrakło również gości, którymi byli: Zastępca Prezydenta Miasta P. Andrzej Brzeziński, przedstawiciele Rady Miasta: P. Marek Gąska i Adam Ciok, skarżyskie media i oczywiście Rodzice naszych pierwszaków. Podczas występu dzieci zachwyciły zebranych gości śpiewem i recytacją. W realizacji tego wydarzenia pomagali im starsi uczniowie z klas piątych i szóstych.  Pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane przez dyrekcje szkoły- p. Grażynę Jurowską i p. Jolantę Pelowską wraz z naszymi gośćmi, na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stefana Żeromskiego. Wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, a radni obdarowali uczniów drobnymi upominkami, zaś Rada Rodziców ufundowała dla bohaterów dzisiejszej uroczystości słodycze, natomiast od dyrekcji dzieci otrzymały piękne odblaski, dzięki którym dzieci będą doskonale widoczne na drodze. Całość dekoracji na sali gimnastycznej utrzymana była w kolorach: żółtym, czerwonym i niebieskim. Uczniowie mieli w takich barwach birety i kokardki, które zdobił ich galowe stroje. Po części oficjalnej dzieci uczestniczyły w poczęstunku w swoich klasach, przygotowanym przez rodziców. Uroczystość była wzruszającym wydarzeniem dla uczniów, nauczycieli i rodziców.