Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 05.10.2015 - Barwy jesieni- zajęcia otwarte w bibliotece

05.10.2015 - Barwy jesieni- zajęcia otwarte w bibliotece

05.10.2015 barwy5 października w Szkole Podstawowej nr 8 podczas dnia otwartego zorganizowano w Bibliotece dla uczniów i rodziców klas I i II lekcję biblioteczną. Tematem spotkania, przygotowanego przez P. Katarzynę Włodarczyk,  były „Barwy jesieni”. Na początku zajęć pani bibliotekarka razem z przybyłymi rodzicami przeczytali uczniom kilka wierszy o jesieni oraz o zmianach zachodzących w przyrodzie wśród zwierząt i roślin. Następnie dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną przedstawiającą ptaki, które odlatują z Polski na zimę, a także poznały ptaki przylatujące i pozostające w naszym kraju. Uczniowie rozwiązywali także zagadki, których odgadywanie sprawiało im ogromną przyjemność, gdyż za prawidłową odpowiedź zdobywali punkty. Układały zdania z rozsypanki wyrazowej. Dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielem bibliotekarzem panią Katarzyną Włodarczyk wykonały jesienne bukiety z przygotowanych liści i owoców różnych drzew. Barwne i pomysłowe prace uczniów można podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej.