Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 05.10.2015 - Spotkanie z psychologiem

05.10.2015 - Spotkanie z psychologiem

05.10.20155 października odbyło się spotkanie z psychologiem p. Małgorzatą Urynek- pracownikiem PPP  oraz rodziców uczniów z kl. I. Pani Urynek przedstawiła prelekcje na temat „Adaptacji 6- cio latków w szkole”. Udzieliła rodzicom cennych wskazówek dotyczących zachęcania dzieci do nauki poprzez zabawę. Ponadto przekazała informacje na temat rozpoznawania dojrzałości szkolnej u dziecka oraz metod i ćwiczeń z dziećmi w celu usprawniania koordynacji psychoruchowej i wzmacniania koncentracji uwagi. W ramach działań Poradni Rodzinnej na terenie naszej szkoły rodzice mogą uzyskać konsultacje psychologiczno-pedagogiczne oraz logopedyczne podczas Dni Otwartych.