30.09.2015 - Lekcja w Bibliotece kl. 6b

30.09.2015 kW ramach krzewienia czytelnictwa i współpracy z Bibliotekami, 1 października klasa 6b pod opieką p. Haliny Wdowik, uczestniczyła w nietypowej lekcji języka polskiego. Na zaproszenie Biblioteki Miejskiej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z tematyką krzewienia czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Podczas tych zajęć mogli poznać historię Biblioteki Miejskiej w Skarżysku oraz zobaczyć w prezentacji multimedialnej wszystkich sławnych gości, którzy to miejsce odwiedzali na przestrzeni lat. Byli to m.in.:. Tadeusz Różewicz, Maria Kruger, Czesław Janczarski, Maciej Orłoś, Artur Andrus, Agata Passent, Andrzej Sapkowski. Ten ostatni najwięcej wywołał emocji wśród uczestników pokazu multimedialnego- uczniowie zafascynowani "Wiedźminem" natychmiastowo odgadnęli autora, którego podziwiają. Ważne jest dla młodych ludzi widzieć w znanych osobach autorytet nie tylko zachowania czy ubioru, dlatego właśnie ta prezentacja, była dla uczniów pomocna w odnalezieniu chęci do czytania i kultywowania tej czynności wśród otoczenia, w jakim się znajdują.