24.09.2015 - Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu - ogólnopolska kampania dla kl. 2-3

24.09.2015 bOgólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu ma na celu ochronę małoletnich w Polsce przed zagrożeniami wiążącymi się z korzystaniem z Internetu. Zadanie to realizowane jest poprzez przeprowadzenie szeregu działań o charakterze edukacyjnym i prewencyjnym. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.  24 września, uczniowie klas drugich i trzecich, wzięli udział w akcji Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-prewencyjnej "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu". Organizatorem spotkania była fundacja dla Kultury.pl z Wrocławia, a projektem na terenie szkoły zajmuje się P. Sywia Kisiel- nauczyciel zajęć komputerowych.  Uczniowie klas 2a, 2b, 3a, 3b uczestniczyli w szkoleniu, którego główną tematyką była nauka postaw związanych z dbaniem o własne bezpieczeństwo w Sieci, czyli między innymi nieujawnianie loginów oraz haseł. Dzieci w przystępny i ciekawy sposób dowiedziały się, w jaki sposób korzystać z ogólnodostępnych komputerów, portali społecznościowych oraz serwisów publicznych. Najmłodsi poznali również termin „netykieta” i nauczyli się związanych z jej przestrzeganiem zasad.  Zajęcia miały formę prezentacji multimedialnych uzupełnionych zabawami i quizami. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli.

Oglądaj więcej na stronie projektu- https://www.facebook.com/AmbasadorzyBezpiecznegoInternetu