Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 24.09.2015 - Celsium- Bezpieczne pierwszaki

24.09.2015 - Celsium- Bezpieczne pierwszaki

24.09.201524 września, uczniowie klas pierwszych, wzięli udział w akcji "Bezpieczeństwo pierwszej klasy". Organizatorem spotkania była firma Celsium. Jest to już druga edycja tej niezwykle pożytecznej kampanii edukacyjnej. Ciepła akcja edukacyjna skierowana jest  do pierwszaków uczęszczających do szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Podczas spotkania przedstawione zostały najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. Projekt zakłada dodatkowe zaangażowanie uczniów, jako uzupełnienie treści wychowania komunikacyjnego i indywidualnych inicjatyw szkół w zakresie bezpieczeństwa dzieci. Uczniowie otrzymali w prezencie, elementy odblaskowe, w postaci szelek oraz okrągłych zawieszek do tornistrów, dzięki którym pierwszaki będą bezpieczne i dobrze widoczne na drodze. Przekazywanie wiedzy połączone z dobrą zabawą z pewnością ułatwiło przyswajanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli.