15-17.09.2015 - Pierwszaki w ogólnopolskim projekcie Ekopaka

15 17.09.2015W dniach 15. 09 -17. 09. 2015 uczniowie klasy Ia, Ib i Ic wraz z wychowawcami, uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Miejską przy ulicy Towarowej w ramach ogólnopolskiego projektu:  „EkoPaka- zamykamy obieg surowców”. Celem spotkania było pokazanie zamkniętego obiegu surowców, tak, aby dzieci rozumiały, że to, co uważane jest za odpad drewniany to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. Aby osiągnąć ten cel, uczniowie zapoznali się z bajką „Franklin sadzi drzewo”, a następnie wykonali drewnianą makietę miasteczka, rysowali kolorowy las i rozpoznawali liście niektórych drzew. Zajęcia, prowadzone przez P. Annę Czajkowską, były bardzo atrakcyjne i pouczające i świetnie uzupełniły edukację przyrodnicza najmłodszych naszych uczniów. Z niecierpliwością czekamy na dalsze spotkania.

Czytaj więcej na TSK24.pl