04.09.2015 - Narodowe czytanie „Lalka”- Bolesław Prus

04.09.20154.09.2015r. już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w akcję „Narodowe czytanie”. W tym roku Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie mogli wysłuchać fragmentu XIX– wiecznej powieści pt. "Lalka", napisanej przez słynnego polskiego pisarza - Bolesława Prusa. Uczniowie klasy 5a pod kierunkiem nauczycieli: P. Edyty Sieczki, P. Katarzyny Madejskiej oraz P. Witolda Kolano przygotowali inscenizację fragmentu VII rozdziału II tomu, w którym to panowie Rzecki i Wirski odwiedzają mieszkanie studentów i próbują nakłonić lokatorów do zapłacenia czynszu. Prezentowany fragment zawierał ciekawe, zabarwione humorem dialogi, które przekłuwały uwagę słuchaczy.
Włączenie się w kolejną edycję „Narodowego czytania” miało również na celu zachęcenie dzieci do czytania klasycznych dzieł polskiej literatury oraz propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.