Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 11.05.2015 - Konkurs kl. 1-3

11.05.2015 - Konkurs kl. 1-3

11.05.2015W dniu 11 maja 2015 roku w klasach II i III przeprowadzono konkurs pt:” Świat baśni”. Przedstawiciele klas rozwiązywali krzyżówkę, rebusy, układali zdania i wyrazy z rozsypanek wyrazowych oraz literowych, brali udział w konkurencjach sportowych. Rozpoznawali także rekwizyty, które symbolizowały tytuły baśni. Uczniowie recytowali wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Ich występy oceniała komisja, w skład której wchodziła P. wicedyrektor Jolanta Pelowska oraz P. Anna Sieniawska. I miejsce zdobył Wiktor Warych z klasy II B, który recytował wiersz pt: ”Dyzio Marzyciel”. W pozostałych konkurencjach najwięcej punktów zdobyła drużyna z klasy IIA. W skład, której wchodziły: Martyna Adamczyk, Anna Dulęba i Karina Szwed. Na koniec uroczystości dzieci zobaczyły prezentację multimedialną, która przedstawiała paradę postaci z bajek oraz baśni w Disneylandzie w Paryżu. Otrzymały także atrakcyjne nagrody. Dzieciom bardzo podobał się konkurs. Aktywnie uczestniczyły w zawodach, a klasy mocno ich dopingowały. Wszyscy uczestnicy otrzymali duże brawa. Organizatorami konkursu były: P. Kamila Tusznio i Katarzyna Włodarczyk.