07.05.2015 - Świetlica w Straży Pożarnej

07.05.2015 str7 maja dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z opiekunami p. Joanną Plucner i p. Mileną Banaczkowską, wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków. Panowie strażacy oprowadzili nas po halach, w których zobaczyliśmy wozy i łodzie strażackie oraz pozostały sprzęt. Mogliśmy przyjrzeć się ćwiczeniom sprawnościowym strażaków, uczestniczyć w symulacji alarmu pożarowego, przymierzyć stroje ochronne. A na koniec strażacy pozwolili dzieciom pod ich nadzorem obsługiwać węże strażackie. Dzieci były bardzo zadowolone, zadawały mnóstwo pytań, na które dostawały szczegółowe odpowiedzi. Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega praca strażaków, jak bardzo odpowiedzialny i niebezpieczny jest to zawód.