17.04.2015 - Konkurs Wiedzy o Regionie i Ekologii

17.04.2015W piątek, 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku odbył się, objęty patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, IX Konkurs Wiedzy o Regionie i Ekologii.  Celem konkursu przygotowanego przez panie Grażynę Piątkowską i Annę Półtorak było utrwalenie wiedzy o naszej małej ojczyźnie i propagowanie postaw proekologicznych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z terenu naszego miasta. SP 8 reprezentowała trzyosobowa drużyna z kl. 3a pod kierunkiem P. Katarzyny Chwiećko: Natalia Skowronek, Nikola Sieczka i Maksymilian Rokosz. Uczestnicy rozwiązywali test krajoznawczy, test wiedzy ekologicznej, rozpoznawali rośliny, uzupełniali plan miasta, wskazywali na mapie kierunki świata, rozpoznawali ciekawe obiekty województwa świętokrzyskiego. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą. W przerwie zmagań konkursowych dzieci mogły obejrzeć mini wystawę sprzętów używanych dawniej w gospodarstwach domowych. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał nagrodę książkową. Dyplomy i nagrody ufundowane przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Kielcach wręczyła dyrektor SP 1 pani Elżbieta Bełtowska.

Czytaj więcej TUTAJ