Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 15.04.2015 - Blue Day

15.04.2015 - Blue Day

15.04.2015 bd15 kwietnia uczniowie klasy I „a” wraz z wychowawcą Magdaleną Rybak oraz P. Kamilą Tusznio, wzięli udział w Błękitnym Marszu zorganizowanym przez SOSW nr 2 w ramach Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Trasa marszu przebiegała wzdłuż ulic miasta od Spacerowej do Miejskiego Centrum Kultury, w którym dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane  przez uczniów Gimnazjum nr 2. Spektakl przybliżył wszystkim   problem autyzmu. Zostały też ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pod hasłem „Osoby z autyzmem żyją w naszym świecie”. Nagrodę w konkursie plastycznym, odebrała uczennica naszej szkoły Amelka Święcicka (6a), której praca zasłużyła na wyróżnienie. Udział w marszu dostarczył dzieciom wielu wrażeń i był okazją do kolejnej już imprezy integracyjnej tym razem z udziałem pierwszaków.

Czytaj więcej na skarzysko24 TUTAJ