Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 10.04.2015 - Katyń 1940- Smoleńsk 2010

10.04.2015 - Katyń 1940- Smoleńsk 2010

10.04.201510 kwietnia, przypada piąta rocznica katastrofy smoleńskiej, ale również obchodzony jest dzień upamiętniający rozstrzelanie polskich oficerów w Katyniu. W związku z uroczystościami, w szkole została przygotowana wystawa poświęcona pamięci ofiar Katynia, na lekcjach nauczyciele przekazali uczniom informacje o dzisiejszej rocznicy, a uczniowie minutą ciszy uczcili pamięć poległych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Dyrekcją Szkoły oraz z opiekunem Samorządu udali się pod pomnik i Dąb Pamięci, który znajduje się przed naszą szkołą, a poświęcony jest porucznikowi Mieczysławowi Sasalowi. Złożyli pod nim wiązankę kwiatów, zapalili znicze i minutą ciszy oddali hołd jeńcom wojennym poległym w Katyniu oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej. Porucznik Mieczysław Sasal to mieszkaniec naszego regionu, który została rozstrzelany w czasie II wojny światowej w Katyniu.