27.03.2015 - Międzynarodowy Dzień Teatru

27.03.201527 marca 2015 r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Widzowie mieli możliwość zapoznania się ze sztuką teatru współczesnego. Obejrzeli dwa spektakle przygotowane przez młodzieżowe grupy teatralne. Teatr Bez Maski z MCK w Skarżysku- Kam. zaprezentował przedstawienie "Pełnia", a Teatr Posłannicy Króla Cienia z Ostrowca Świętokrzyskiego przedstawił spektakl pt. " Alicja w Krainie Czarów". Podczas uroczystości zorganizowano konkurs wiedzy o teatrze, w którym uczestniczyli przedstawiciele przybyłych szkół i przedszkoli, w tym również nasi uczniowie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były upominkami.
Doceniono również Ludzi Teatru, czyli osoby, które włożyły duży wkład w jego organizację lub upowszechnianie. W gronie Ludzi Teatru znaleźli się nasi nauczyciele: P. Katarzyna Madejska i P. Katarzyna Chwiećko, którym podziękowania wręczył Z-ca Prezydenta Miasta P. Krzysztof Myszka.

Czytaj więcej TUTAJ