Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 25.03.2015 - Wieczór Młodych Talentów 2015

25.03.2015 - Wieczór Młodych Talentów 2015

25.03.201525 marca po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Wieczór Młodych Talentów, wręczone zostały również listy gratulacyjne dla rodziców uczniów z najwyższą średnią Pokaz Młodych Talentów odbył się w ramach „Szkoły współpracy”- projektu unijnego realizowanego przez naszą szkołę od dwóch lat, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty oraz projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dotyczącego projektu systemowego „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”. Szkoła realizuje zadanie „Odkrywamy talenty”, którego głównym założeniem jest prowadzenie zajęć służących odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień artystycznych i humanistycznych wśród uczniów, za które uzyskała w zeszłym roku Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów. Dyrektor szkoły P. Grażyna Jurowska wręczyła wyróżnienia i statuetki Młodym Talentom naszej szkoły, których mamy niemało.

Licznie zgromadzeni rodzice wraz z uczniami mogli obejrzeć wielu artystów, a także podziwiać ich talent muzyczny, recytatorski, taneczny, wokalny. Uroczystość uświetnili również tancerze ze studia Art Dance pod kierunkiem P. Katarzyny Barańskiej, w którym to zespole tańczy wielu naszych uczniów. Cała uroczystość przygotowana została przez nauczycieli naszej szkoły, którzy zadbali o piękną dekorację, prezentację nominowanych, stronę muzyczną, ale również rodziców, którzy ufundowali nagrody i statuetki oraz dzielnie wspomagali szkołę w przygotowaniach do pierwszej tego typu imprezy. Nie tylko uczniowie w 2015 r. odnosili sukcesy, również w roku szkolnym 2014/2015 nasi nauczyciele wyróżnieni zostali nagrodami i odznaczeniami:

Nauczyciele wyróżnieni w roku szkolnym 2014/2015 nagrodami i odznaczeniami:

Medal Komisji Edukacji Narodowej- Jolanta Chojnacka
Nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - P. Katarzyna Chwiećko
Brązowy Krzyż Zasługi - P. Anna Sieniawska
Nagroda Prezydenta Miasta - P. Katarzyna Chwiećko

Wyróżnienia Młody Talent otrzymali uczniowie:

W kategorii- Prymus 2015- Amelia Więcław kl. 4a- średnia 5,38
W kategorii- Polonista 2015- Iga Pająk kl. 6a
W kategorii- Matematyk 2015- Tomasz Rachwał kl. 4a
W kategorii - Sportowcy 2015- Oliwia Fornal kl. 6b i Filip Matyśkiewicz- kl. 6b

Nagrodzeni zostali również Ci uczniowie, którzy w roku 2015 mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami:
Iga Pająk- kl. 6a- Laureatka Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach
Jakub Staniszewski- kl. 5a- I miejsce w konkursie „Leonardo da Vinci słowami dzieci i młodzieży”, zorganizowanym przez Centrum Nauki Leonardo da Vinci znajdujące się w Regionalnym Centrum Naukowo- Technologicznym w Chęcinach.
Aleksander Małek- 2a- I miejsce Konkursie plastycznym o zasięgu wojewódzkim „Bezpieczni na drogach”, w ramach projektu SOS DLA RUCHU DROGOWEGO” finansowanego ze środków rządowego programu „Razem Bezpieczniej”
Wiktoria Bassa- kl. 6B- Finalistka Powiatowego Konkursu o Lesie
Mateusz Majewski- kl. 2b- I miejsce w Konkursie Ortograficznym dla kl. 2

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a rodzicom życzymy, aby Wasze dzieci, a Nasi uczniowie, przynosili Wam wiele radości, dziękujemy jednocześnie za wsparcie, jakiego udzielacie nam Państwo w trakcie całego roku szkolnego.