19.03.2015 - Lekcja w Bibliotece

19.03.201519 marca uczniowie naszej szkoły z klas drugich wraz z wychowawcami oraz klasa 5b i 4a, kolejny już raz skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem uczestniczyli w nietypowej lekcji ekologii. Na to spotkanie przyjechała P. Paulina Baran- pracownik Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, która opowiadała dzieciom dlaczego powinniśmy chronić przyrodę i w jaki sposób powinniśmy to robić. Omówiła Parki Narodowe, Parki Krajobrazowe, Rezerwaty i Pomniki Przyrody w naszym regionie. Swoją pogadankę uświetniła ciekawą prezentacją multimedialną. Uczniowie poznali wiele ciekawostek przyrodniczych, spotkanie zakończyło się konkursem sprawdzającym stopień zapamiętanych informacji. Za każdą prawidłową odpowiedź dzieci otrzymywały drobną nagrodę. Takie spotkanie zawsze jest atrakcyjne dla dzieci.