12.03.2015 - Dzień Ziemi Świętokrzyskiej - Dzień Patrona

12.03.201512 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Patrona- Stefana Żeromskiego, który swoją twórczość poświęcił Ziemi Świętokrzyskiej oraz Dzień Ziemi Świętokrzyskiej. Uroczystość odbyła się w ramach projektu unijnego „Szkoła współpracy”- współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty, który szkoła realizuje już drugi rok. Naszą uroczystość zaszczycił obecnością zespół Pieśni i Tańca Skokotliwi z Mostek.  W ich repertuarze znajduje się wiele świętokrzyskich melodii i pieśni, które nam zaprezentowano.  Dzieci w sposób szczególny miały okazję zapoznać się z folklorem Ziemi Świętokrzyskiej. Rozstrzygnięto również konkurs „Moja Ojczyzna – Świętokrzyskie” dla klas piątych i szóstych wręczając nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

I miejsce kl. 6a:

II miejsce kl. 6b:

III miejsce kl. 5b:

Iga Pająk

Wiktoria Dudek

Lila Kwiatkowska

Alicja Rokosz

Karolina Chojnacka

Zeynep Yilmaz

Nadia Tuśnio

Aleksandra Barszcz

Julia Kaczorek

Serdecznie dziękujemy zespołowi Skokotliwi z Mostek za udział w naszej uroczystości.
Dzięki Państwu nasi uczniowie mogli na żywo posłuchać muzyki ludowej z Ziemi Świętokrzyskiej.