17.02.2015 - Zimowisko SP 8 - Dzień 2

17.02.2015Jak zwykle zaczęliśmy dzień przypomnieniem regulaminu korzystania z obiektu, a następnie udaliśmy się na śniadanie. O godzinie 10:00 odbyły się zajęcia sportowe w sali gimnastycznej. Tam podzieleni na cztery grupy rywalizowaliśmy ze sobą przy silnym dopingu. Po zabawach przyszedł czas na zajęcia profilaktyczne. W tym celu spotkaliśmy się z Panami policjantami z Komendy Powiatowej Policji, a tematem rozmowy było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w czasie ferii. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie bawić się w szkole, poza budynkiem, na lodowisku i jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Była mowa również o bezpieczeństwie w sieci, umiejętnym korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, a gdy wszystkiego się już dowiedzieliśmy, rozpoczęliśmy zajęcia plastyczne. Z wielkim zaangażowaniem robiliśmy prace na temat baaardzo przyjemny temat „Kopalnia czekolady”. Tak minął nam drugi dzień ferii.