17.12.2014 - Zajęcia otwarte w kl. 1a

17.12.201417 grudnia odbyła się lekcja otwarta w klasie I a, którą poprowadziła P. Magdalena Rybak- wychowawca klasy. Celem zajęć było przybliżenie i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Na podstawie ilustracji, przeczytanego tekstu i własnych doświadczeń uczniowie wypowiadali się na temat zwyczajów związanych z wieczerzą wigilijną. Układali wyrazy z rozsypanek sylabowych  i uzupełniali tekst z lukami o tematyce świątecznej. Doskonalili też umiejętność dodawania i odejmowania posługując się liczmanami w kształcie kolorowych bombek. Zajęcia były uatrakcyjnione śpiewem świątecznych piosenek i kolęd. Świąteczny nastrój udzielił się dzieciom, ale i przybyłym gościom. Podczas zajęć uczniowie wykazali się aktywnością, a rodzice mieli okazję zaobserwować pracę swoich pociech.