11.12.2014 - Spotkanie profilaktyczne z Harcerską Grupą Profilaktyczną

11.12.2014W październiku Szkoła Podstawowa nr 8 w Skarżysku- Kamiennej przystąpiła do konkursu plastycznego „Bezpieczni na drogach” w ramach projektu SOS dla RUCHU DROGOWEGO zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowice oraz Harcerską Grupę Ratowniczą przy współudziale Policji. Uczeń z kl. II A Aleksander Małek wykazał się ogromnym talentem plastycznym i zdobył I miejsce w konkursie. W ramach działań profilaktycznych przy współpracy z policją P. Anną Terlecką w dniu 11.12.2014r. odbyło się spotkanie uczniów z naszej szkoły wraz z przedstawicielami Harcerskiej Grupy Ratowniczej ze Starachowic. Dzieci z klas IV i V uczestniczyły w pokazie udzielania I pomocy przedmedycznej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia. Chętnie uczestniczyli w zabawach z alkogoglami. Ponadto obserwowali prawidłowe wykonywanie resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomie. 11.12.2014 sp8Największą atrakcją dla uczniów okazał się piesek ratowniczy, z którym chętnie robili sobie zdjęcia. Uczniowie byli zachwyceni. To już kolejne spotkanie na temat udzielania pomocy, wcześniej uczniowie kl. 1-3 szkolili się i zapoznawali z działaniami profilaktycznymi pod okiem doktora Wojciecha Kiersnowskiego, dzisiaj uczniowie klas starszych przeszli szkolenie m.in. z udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach.