Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 03.12.2014 - Pasowanie na czytelnika w kl. 1

03.12.2014 - Pasowanie na czytelnika w kl. 1

03.12.2014 pasowanie3 grudnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I.  Nauczyciel bibliotekarz P. Katarzyna Włodarczyk przygotowała przedstawienie, w którym występowali uczniowie z klasy V B i VI A. Na uroczystości była obecna pani wicedyrektor Jolanta Pelowska oraz wychowawcy klasy I A i I B pani Magdalena Rybak i Anna Sieniawska. Aby urozmaicić występ i zaangażować zaproszonych gości do aktywnego udziału, występujący recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. „Pierwszaki” odgadywały  zagadki, razem  ze starszymi uczniami rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na zadawane pytania i uczyły się wierszyka. Dzieci były bardzo zainteresowane oglądanymi występami swoich starszych kolegów, z zaciekawieniem oglądały przygotowaną inscenizację i aktywnie uczestniczyły w zabawach. Na zakończenie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, otrzymały naklejki na zeszyty oraz lizaki. Uroczystość wszystkim bardzo się podobała i aktorzy otrzymali od widzów gromkie brawa.