27.11.2014 - Bądźmy bezpieczni

27.11.2014 pol27 listopada klasy pierwsze gościły Panie Annę Terlikowską i Marlenę Ziomek - policjantki z Komendy Powiatowej Policji. Celem spotkania było przybliżenie zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu, na ulicy. Podczas ciekawej prelekcji zostały przedstawione zagrożenia wynikające z nieprawidłowego zachowania. Panie wskazały miejsca i sposoby zabaw, w których dzieci narażone są na niebezpieczeństwo oraz zwróciły szczególną uwagę na kontakty z nieznajomymi. Uczniowie obejrzeli też prezentację multimedialną poświęconą zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci utrwaliły sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, a panie policjantki przypomniały o konieczności noszenia odblasków po zapadnięciu zmroku. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kolorowanki i obiecali, że z pewnością będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.