Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 26.11.2014 - Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Powiatowej i Miejskiej.

26.11.201425 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji klasa I b wraz z wychowawcą P. Anną Sieniawską została zaproszona do Biblioteki Miejskiej na urodzinowe zabawy z misiem. Spotkanie prowadziła p. Anna Czajkowska. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, jego wiernych przyjaciół i ulubione zabawy. Największe emocje towarzyszyły zabawie naśladującej zachowania misia. Każdy pierwszak chciał się wcielić w rolę małego zwierzaka. Dzieci miały również okazję obejrzeć zgromadzony księgozbiór, a zwłaszcza literaturę dziecięcą. Na zakończenie każdy otrzymał słodki upominek i zaproszenie do odwiedzania biblioteki nie tylko z wychowawcą, ale i z rodzicami.