07.11.2014 - Święto Niepodległości w SP8

07.11.201407 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie klas 3 oraz 5-6. Uroczystość została przygotowana przez P. Katarzynę Chwiećko, Katarzynę Madejską i Martę Nowek. Oprócz uczniów szkoły i nauczycieli gościliśmy również rodziców. Dzieci przedstawiły scenki przybliżające historię naszej drogi do Niepodległości, które przeplatane były pieśniami patriotycznymi i żołnierskimi. Niezwykłą oprawę uroczystości stanowiła dekoracja oraz stroje uczestników. Nad stroną muzyczną czuwała P. Katarzyna Chwiećko oraz uczennica kl. 6b- Iga Pająk. Niezwykły charakter uroczystości oraz piękne przygotowanie zostało docenione gromkimi brawami. Na zakończenie dyrektor szkoły P. Grażyna Jurowska zaprosiła wszystkich na koncert „Z pieśnią do Niepodległej”, który odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w dniu dzisiejszym o godz. 17:00 oraz na uroczyste obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada połączone z tradycyjny już patriotycznym śpiewaniem.