08.10.2014 - 4a na lekcji w Bibliotece

08.10.2014W dniu 08.10.2014 uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą P. Witoldem Kolano, odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, przy ulicy Towarowej 20. Lekcję biblioteczną poprowadziła P. Anna Czajkowska. Tematem lekcji było krótkie wprowadzenie w zasady korzystania z biblioteki publicznej: regulamin, zapisy, zasady wypożyczania książek, układ książek na półkach oraz zasady korzystania z katalogu alfabetycznego i działowego. Pani bibliotekarka zachęcała również uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Na Najlepszego Czytelnika Biblioteki Dziecięcej.
W drugiej części lekcji bibliotecznej uczniowie odwiedzili Izbę Pamięci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Kustosz i opiekun Izby Pamięci, P. Danuta Żyła zaprezentowała pamiątki po patronie Biblioteki oraz przedstawiła najważniejsze fakty z życia tego wybitnego skarżyszczanina. Uczniowie wykazali zainteresowanie eksponatami zgromadzonymi w Izbie oraz zadawali wiele pytań związanych z nieznanym lub mało im znanym patronem odwiedzanej Biblioteki.

W.K