01.10.2014 - Ślubowanie klas pierwszych

DSCF45861 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na uczniów klas pierwszych. Dyrektor szkoły- P. Grażyna Jurowska, powitała naszych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Wiceprezydenta Miasta Skarżyska- Kamiennej- P. Grzegorza Małkusa oraz liczne grono rodziców i dziadków.
Przyjęcie dzieci w poczet uczniów poprzedził egzamin z wiedzy o Polsce, zasad dobrego zachowania i bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odgadywali zagadki. Ich wiadomości i umiejętności zostały wysoko ocenione przez Panią Dyrektor i zaproszonych gości. Gratulacje i życzenia otrzymali też od starszych kolegów.
Po udanym egzaminie rozpoczęło się ślubowanie – pierwszoklasiści ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz okazywać szacunek wychowawcom, nauczycielom, rodzicom i kolegom. Po ślubowaniu nastąpiła uroczysta ceremonia pasowania na ucznia klasy pierwszej, której dokonał Wiceprezydent P. Grzegorz Małkus.
Uroczystość przebiegała w miłej, serdecznej atmosferze, uśmiechnięci pierwszoklasiści chętnie pozowali do zdjęć. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia otrzymali dyplomy i drobne upominki, a następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

M.R