Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 24.09.2014 - Uroczystość zawierzenia SP8 Matce Miłosierdzia

24.09.2014 - Uroczystość zawierzenia SP8 Matce Miłosierdzia

24.09.201424 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 pod opieką nauczycieli wzięli udział w uroczystej liturgii Mszy Świętej z okazji peregrynacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Parafii Ojców Franciszkanów na terenie, której znajduje się szkoła. W uroczystej Eucharystii czynny udział wzięli nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami. Liturgię Mszy Świętej celebrował ojciec Piotr Kłys, który w wygłoszonej homilii przybliżył znaczenie kultu Matki Bożej Miłosierdzia. Na zakończenie Mszy Świętej Pani Dyrektor Grażyna Jurowska poprzez akt ofiarowania Matce Bożej zawierzyła Jej opiece pracowników i uczniów naszej szkoły.