23.09.2014- Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

23.09.201423 września, opiekun Szkolnego Klubu Wiewiórka P. Donata Czerwińska, zaprosiła na spotkanie z dziećmi doktora Wojciecha Kiersnowskiego. Celem spotkania było hasło „Umiem pomóc sobie i innym”. Pan doktor uczył dzieci jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, gdy ulegniemy wypadkowi. Uczniowie dowiedzieli się jak trzeba się zachować, gdy ktoś zemdleje, zakrztusi się, skaleczy, oparzy się czy przewróci. Dzieci pod fachowym okiem ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy i układanie kolegów w pozycji bezpiecznej. Pan doktor przypomniał uczniom jak ważne jest zwracanie uwagi na bezpieczeństwo w czasie np. przerw szkolnych oraz jak trzeba postępować, by nie ulec na niej wypadkowi. Dzieci mogły po praktycznym szkoleniu zadawać pytania dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Uczniom klas 2 i 3 bardzo podobało się spotkanie i z pewnością bardzo wiele się na nim nauczyły.