17.09.2014 - Rocznica agresji ZSRR na Polskę

17.09.201417 września obchodzimy 75 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Dzień ten jest również Światowym Dniem Sybiraka. 17 września 1939 roku Armia Czerwona napadła na Polskę, wydarzenie to jest również uważane za IV Rozbiór Polski. 15 tysięcy polskich oficerów wywieziono do obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. Na mocy dekretu Stalina z marca 1940 roku zostali rozstrzelani przez NKWD, a ich ciała pochowano w masowych grobach w Katyniu, Miednoje i Charkowie.
Uczniowie naszej szkoły na 1 godzinie lekcyjnej zostali przez nauczycieli zapoznani z historią wydarzeń sprzed 75 lat. Delegacja uczniów Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem, zapalili znicze przed pomnikiem ppor. Mieczysława Sasala oraz przed Dębem Pamięci, który znajduje się na terenie naszej szkoły. Delegacja nauczycieli uczestniczył w uroczystościach odbywających się na terenie miasta.