02.06.2014 - Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego

miasteczkoruchudrogowego2 czerwca uczniowie z klasy 5b wraz z p. Monika Kozerą i p. Kamilą Tusznio, uczestniczyli w otwarciu pierwszego w naszym mieście Miasteczka Ruchu Drogowego.  Projekt ten został współfinansowany ze środków unijnych. Początek uroczystości zorganizowano przed Urzędem Miasta, gdzie uczniowie z poszczególnych szkół wraz z przedszkolakami przemaszerowali barwnym korowodem na ul. Południową w pobliżu miasteczka.  Następnie odbyło się uroczyste przemówienie Prezydenta Romana Wojcieszka oraz otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego. Dzieci i młodzież będzie mogła doskonalić technikę jazdy na rowerze, rolkach, czy hulajnodze dbając jednocześnie o kondycję oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Z uwagi na złą aurę zaplanowane wcześniej konkursy niestety nie odbyły się.