04.06.2014 - Święto Wolności w Szkole Podstawowej nr 8

04.06.20144 czerwca z okazji Święta Wolności obchodzonego w rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce, odbyła się w niecodzienna lekcja historii, w której uczestniczyli uczniowie klas IIa, IIb, IVa i IVb wraz z P. Dyrektor Grażyną Jurowską i nauczycielami: P. Katarzyną Chwiećko i P. Kamilą Tusznio. Lekcję, podczas której uczniowie poznali wydarzenia dotyczące najnowszej historii Polski i osób ją tworzących, prowadziła P. Katarzyna Madejska. Dzieci przeniosły się w czasie, by poznać dawne życie w PRL – u i móc je porównać z teraźniejszością. Podczas zajęć uczniowie wykonali różne zadania, które pozwoliły im zrozumieć znaczenie słowa „wolność”. Na karteczkach pisały słowa, które kojarzą im się z wolnością, następnie przyklejały je tworząc piękne „Słoneczko wolności”. Dzięki wspólnej pracy, z własnych rąk odbitych, a następnie wyciętych z papieru, stworzyli plakat pt. „Drzewko wolności”. Lekcja ta przybliżyła najmłodszym ważne wydarzenia sprzed ćwierćwiecza i uzmysłowiła to, że wolność to wielki, bezcenny skarb, z którego trzeba rozsądnie korzystać.
04.06.2014 1Z okazji Święta Wolności uczniowie klas szóstych pod kierunkiem nauczyciela historii P. Katarzyny Madejskiej, przygotowali wystawę zatytułowaną „25 lat wolności”. Wykonali plakaty i albumy, w których zaprezentowali wydarzenia roku 1989 oraz zmiany, jakie od tego momentu zaszły w Polsce. Wystawa znajduje się na holu szkolnym oraz w sali historycznej.