30.05.2014 - Światowy Dzień Bez Tytoniu

dzienbezpapierosasp8dzienbezpapierosa1sp8W dniu 30 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony tematyce zdrowotnej. Uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych udzielali rad, jak postępować, by długo cieszyć się zdrowiem. W humorystycznych scenkach przypomnieli zasady racjonalnego odżywiania, konieczności ruchu na świeżym powietrzu, unikania hałasu w domu i w szkole. Uczniowie z klasy drugiej aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, zaprezentowały scenkę pt. „ Jak to diabeł z aniołem stoczyli walkę o duszę Józia palacza”.
Z tym przedstawieniem dzieci wystąpiły również w Sanepidzie na spotkaniu podsumowującym konkursy „Nie pal przy mnie proszę” i „Czyste powietrze wokół nas”. Uczestnicy konkursów i zaproszeni goście nagrodzili wykonawców gromkimi brawami a organizatorzy wręczyli aktorom drobne upominki.
Nadmieniamy, iż w listopadzie, występ naszych małych aktorów zdobył I miejsce w województwie w przeglądzie teatrzyków o charakterze satyrycznym.

Czytaj więcej TUTAJ i  TUTAJ